BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 16123308
nr 1612 3308
Ljusstakar
Ett pr, silver, CG Hallberg (F9), fylld fot. Höjd: 16 cm, Bruttovikt: 375 g ca
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:13:41
11/4 15:06:36
700 kr
14/4 08:51:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver